Nowe
WITAMY WAKACJE Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Grodzka Agata   
26.06.2019.

koniec roku19.jpg Bezpiecznych, pogodnych
i roześmianych wakacji!!!

Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych chwil i wrażeń.

Do zobaczenia we wrześniu!

Zmieniony ( 26.06.2019. )
 
Wycieczka do Lublina i Zamościa Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Aleksandra Przystaś   
11.06.2019.
lublin.jpg W dniu 30 maja 2019r. klasy ósma i siódma naszej szkoły wzięły udział w wycieczce do Lublin i Zamościa. Wyjechaliśmy bardzo wcześnie, o godzinie 05:00, aby po czterech godzinach jazdy dojechać do Lublina. Tu zaczęliśmy naszą wycieczkę od zwiedzania Państwowego Muzeum na Majdanku, co stanowiło dla nas poważną i skłaniającą do refleksji lekcję historii. Następnie pojechaliśmy do centrum miasta. Tutaj zobaczyliśmy lubelski zamek, kościół oo. Dominikanów, architekturę lubelską, rynek oraz słynny "kamień nieszczęścia". Chętni mogli spróbować tradycyjnej lubelskiej potrawy - cebularza.
Kolejnym celem naszej wycieczki był Lublin. Tu około 2 godzin spędziliśmy w zoo, a potem prześlijmy na Starówkę. Spacerowaliśmy po rynku, podziwiając ratusz i kamieniczki. Zwiedziliśmy katedrę i pomnik założyciela miasta Jana Zamoyskiego. Po zakupie pamiątek pożegnaliśmy to urokliwe renesansowe miasto i udaliśmy się w drogę do domu.
Przez cały czas wycieczki dopisywała nam ładna pogoda, podczas gdy na Podkarpaciu przez cały dzień padał intensywny deszcz.
Zmieniony ( 11.06.2019. )
 
Pasowanie na czytelnika Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Lucyna Wawrzonek   
11.06.2019.
pasowanie czytel.jpg Dnia 29 maja 2019r. w Publicznej Bibliotece w Różance odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej klasy l. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i publicznej, wypożyczanie książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyżeczenie dowiedzieli się jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książke. Uczniowe klasy l odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyżeczenie, a pani bibliotekarka dużym ołówkiem dokonała pasowania każdego ucznia. Nasi nowi czytelnicy otrzymali interesujące zakładki do książki oraz bajki. Następnie uczniowe recytowali wiersze o książkach i zwiedzali bioblioteke publiczną. Zapoznali się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania oraz księgozbiorem. Na zakończenie wszyscy otrzymali „prośbę książki do dzieci”. Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.
Zmieniony ( 11.06.2019. )
 
Wycieczka do Park Mani Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Małgorzata Sienkowska   
05.06.2019.
parkmani19.jpg 5 czerwca przedszkolaki i uczniowie z kl.0 wraz z opiekunami wybrali się do Krosna do Parku Rozrywki dla dzieci PARK MANI. Tam aktywnie spędzili czas na wspaniałej zabawie. Na dzieci czekało wiele niesamowitych atrakcji: kule wodne, łódki, mini park linowy z przeszkodami, gokarty, labirynt, tyrolki przejazdowe i trampoliny. Wszyscy bardzo dzielnie pokonywali mini park linowy z przeszkodami, oczywiście nie zapominając o kaskach ochronnych. Największym powodzeniem cieszyły się jednak atrakcje wodne, czyli kule i łódeczki, znajdujące się w płytkim basenie wodnym, które dostarczyły dzieciom niezapomnianych przeżyć. Nie zabrakło również czasu na watę cukrową i popcorn.
Zmieniony ( 05.06.2019. )
 
Wycieczka do Karpackiej Troi Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Grodzka Agata   
05.06.2019.
karpacka troja19.jpg 4 czerwca uczniowie kl. I - III udali się na wycieczkę do Skansenu Archeologicznego "Karpacka Troja" w Trzcinicy. Miejsce to jest jednym ze stanowisk archeologicznych w Polsce zawierających wczesnośrednio - wieczne rekonstrukcje wału obronnego, bramy, ulic i budynków mieszkalnych. Cały kompleks składa się z terenu grodziska oraz parku archeologicznego leżącego u jego podnóża. Na grodzisku zrekonstruowanych zostało ponad 150 m wałów obronnych, 2 bramy prowadzące do grodu oraz 6 chat. Uczniowie mieli okazję zobaczyć rekonstrukcje wiosek: otomańskiej z początków epoki brązu oraz słowiańskiej z wczesnego średniowiecza. Atrakcyjnym elementem wycieczki był udział w warsztatach sprawnościowych, inspirowanych średniowiecznymi zmaganiami wojów "Gry i zabawy Słowian".  Mali wycieczkowicze wykazali się też dużą wytrzymałością i odwagą wspinając się na 40 - metrową wieżę widokową.
Zmieniony ( 05.06.2019. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 57

Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Sobota
24 Sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Bartłomiej, Cieszymir, Jerzy, Joanna,
Malina, Michalina

Do końca roku zostało 130 dni.
Zodiak: Panna

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj283
mod_vvisit_counterWczoraj775
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4803
mod_vvisit_counterW tym miesiącu25179
mod_vvisit_counterOgółem637472

Nasi Goście