Nowe
Dzień Babci i Dziadka Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Jolanta Gabor   
11.02.2020.

dzień babci.jpg Mimo że styczeń jest zimowym miesiącem, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To 21 i 22 stycznia -  wtedy swoje święto obchodzą Babcie i Dziadkowie. W naszej szkole z tej okazji już 30.01.2020 r. odbyła się niecodzienna uroczystość. Zaproszeni goście, licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły by podziwiać zdolności aktorskie swoich wnucząt. Na początku dyrektor szkoły, pani Lucyna Ciołkosz  powitała wszystkich zebranych i złożyła  Seniorom najlepsze życzenia. Nasi mali aktorzy pomimo tremy doskonale poradzili sobie z występem. Najpierw w jasełkach pt. „Świeć gwiazdeczko” zaprezentowały się przedszkolaki, którym w występach pomagali uczniowie kl.V.  Po jasełkach dzieci recytowały  wiersze i śpiewały piosenki dla swoich babć, prababć, dziadków i pradziadków. Dziadkowie otrzymali od swoich wnuków upominki, a słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, był miłym dodatkiem do spotkania. Podsumowaniem programu było gromkie sto lat zaśpiewane przez wszystkich zebranych.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Zmieniony ( 11.02.2020. )
 
Wojewódzki konkurs plastyczny Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Małgorzata Sienkowska   
08.02.2020.
szopki-konkurs.jpgMiło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów XXVII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego" Szopka Betlejemska w oczach dziecka", zorganizowanego przez Miejsko Gminny Dom Kultury im. F. Kotuli w Głogowie Małopolskim.

  II miejsce w młodszej kategorii wiekowej zajął Mateusz Samolewicz  z kl.II, a Gabriela Szkotnicka z kl.VI zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. W konkursie tym udział również wzięła Maja Stalmaska z kl.IV. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 31 stycznia w MGDK w Głogowie Małopolskim.

 

                                                                             Serdecznie gratulujemy!
Zmieniony ( 10.02.2020. )
 
Mobilna Filharmonia Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Małgorzata Sienkowska   
08.02.2020.
mobilna filharmonia.jpg 31 stycznia br. po raz kolejny w naszej szkole gościła Mobilna Filharmonia z koncertem pt. " Z nowym rokiem, tanecznym krokiem". Artyści przedstawili uczniom krótką historię powstania tańców, nieodłącznie związanych z karnawałem, tj. samby, salsy, cha -chy oraz tanga, które do Europy przywędrowały z Argentyny, Brazyli czy Kuby. Podczas koncertu została zaprezentowana muzyka, która towarzyszy nam podczas wielkich bali karnawałowych. Niezwykłą niespodzianką były wielkie dzieła Chopina, Mozarta czy Beethovena brzmiące w latynowskich rytmach. Koncert był piękny i bardzo taneczny. Dzieci mogły również zagrać na instrumentach perkusyjnych oraz nauczyć się podstawowych kroków samby oraz cha - chy. Dziękujemy za przedstawienie nam piękna muzyki i zapraszamy ponownie.
Zmieniony ( 09.02.2020. )
 
Koncert noworoczny Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Małgorzata Sienkowska   
02.02.2020.
koncert noworoczny.jpg 8 stycznia odbył się w naszej szkole piękny  "Koncert noworoczny", przygotowany przez nauczycieli i uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie. Już po raz drugi uczniowie i nauczyciele przyjęli zaproszenie do naszej placówki. Tym razem mogliśmy usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i zagraniczne piosenki świąteczne, które zabrzmiały grane na różnych instrumentach, solo i w duetach, a nawet kwartetach czy kwintetach. Publiczność mogła zobaczyć i usłyszeć nie tylko wystąpienia instrumentalne, wokalne czy rytmiczno - taneczne, ale również włączyć się do wspólnego kolędowania. W koncercie usłyszeliśmy oprócz występów solowych:
duet klarnetowy - prowadzony przez p. Dariusza Szlachtę
kwartet saksofonowy- nauczyciel prowadzacy p. Zbigniew Mikuszewski
kwintet akordeonowy - opiekun p. Jakub Fiołek
zespół fletowo - skrzypcowy - przygotowany przez p.Katarzynę Rybczyńską- Magoń i p. Dorotę Trybus
W koncercie wystapili również uczniowie kl.I i kl.II w układach taneczno - rytmicznych przygotowanych przez p. Magdalenę Słupek.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe muzyczne spotkanie i wspólne kolędowanie.   Gratulujemy zdolności i talentu.

Zmieniony ( 10.02.2020. )
 
Konkurs plastyczny- Jezu , gdzie mieszkasz Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Małgorzata Sienkowska   
02.02.2020.

szopki.jpg W okresie świątecznym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez OK w Wiśniowej pod hasłem - " Jezu, gdzie mieszkasz?". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej - szopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej z zachowaniem tradycji Świąt Bożego Narodzenia. W szkolnym etapie konkursu udział wzięło 20 uczniów w II kategoriach wiekowych. Mogliśmy podziwiać przepiękne, misternie wykonane szopki z przeróżnych materiałów np. z drewna, szyszek, orzechów, piernika, masy solnej, z figurkami z korka czy wykonanymi na szydełku. Były również nowoczesne formy ze specjalnych koralików. Wszyscy uczestnicy szkolnego etapu otrzymali nagrody, wyróżnienia i dyplomy. W konkursie gminnym nasza szkoła wystawiła 14 szopek w II kategoriach wiekowych. Mieszkańcy gminy mogli je podziwiać na wystawie zorganizowanej w OK w Wisniowej. Uczniowie biorący udział w konkursie to: Karolina Chromyk, Zuzanna Pirga, Lena Bryda, Michalina Miklewska, Wiktoria Pałucka, Mateusz i Andżelina Samolewicz, Magdalena Ogrodnik, Grzegorz Ogrodnik, Gabriela Szkotnicka, Krystian Kawa, Paulina Wójcik, Jakub Trznadel, Anastazja Jakubowicz, Bartosz Bryda, Maja Stalmaska, Sebastian Szymański, Klaudia Kulpińska, Agnieszka Wojtanowska oraz Filip Gajda.

                                                                        Gratulujemy!

Zmieniony ( 10.02.2020. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 85

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Czwartek
20 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Euchariusz, Eustachy, Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła, Ostap, Siestrzewit

Do końca roku zostało 316 dni.
Zodiak: Ryba

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj687
mod_vvisit_counterWczoraj1626
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5713
mod_vvisit_counterW tym miesiącu22359
mod_vvisit_counterOgółem891151

Nasi Goście

Odwiedza nas 1 gość