Nowe
Relacja z wycieczki rowerowej. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Cynarski Józef   
21.10.2019.

wycieczka rowerowa.jpgKlasa VI planowała wyjazd rowerowy do Stępiny w czerwcu, jednak ze względu na upały wyjazd przełożono. Doszedł on do skutku w dniu 17 października. Po dwóch lekcjach uczniowie udali się na parking szkoły, gdzie Pan Tadeusz Szaro wraz z wychowawcą dokonali przeglądu środków transportowych, wyposażenia i ubioru. O godzinie 10-tej, peleton prowadzony przez Józefa Cynarskiego, „pomknął” w kierunku Szufnarowej. Kolumnę zamykał wóz techniczny, prowadzony przez Pana Tadzia. Mimo posiadanych przerzutek, grupa podchodziła do większości pagórków, prowadząc u boku swoje „połykacze przestrzeni”.

Zmieniony ( 22.10.2019. )
Czytaj całość
 
Dzień Drzewa Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Jolanta Gabor   
21.10.2019.

dzień drzewa19.jpg 9 października 2019 r. przedszkolaki  z małego przedszkola i kl. „0” obchodziły  Dzień Drzewa.  Przedszkolaki dowiedziały się, co dają drzewa człowiekowi: czyste powietrze, cień w upalne dni, owoce, pokarm i mieszkanie dla zwierząt.  Już wiedzą jakie są rodzaje drzew, potrafią opisać budowę drzewa, jego zastosowanie. Dzieci wesoło  bawiły  się przy piosenkach jesiennych. Przedszkolakom podczas zabaw towarzyszył Miś Psotek, który w ramach ogólnopolskiego programu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” uczestniczy we wszystkich ważniejszych wydarzeniach. Wszyscy wspólnie razem z paniami wykonali piękne drzewo, którym udekorowali salę zajęć. Na zakończenie złożyli przyrzeczenie: że będą dbać o drzewa, nie będą śmiecić w lesie oraz nie będą  niszczyć drzew.

Zmieniony ( 22.10.2019. )
 
Igrzyska Dzieci Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Furtek Elżbieta   
02.10.2019.

maks2.jpgW dniu 20.09.2019 r. drużyna młodych lekkoatletów z Różanki w składzie: Bryda Dariusz, Bryda Julia, Góra Patrycja, Januszek Mateusz, Kisielewicz Maksymilian, Pęczar Łukasz, Śledziona Klaudia, Wawrzonek Szymon, Włodyka Hubert wyruszyła do Frysztaka na powiatowe Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne zorganizowane w ramach Igrzysk Dzieci. Dla większości z naszych sportowców były to pierwsze powiatowe zawody lekkoatletyczne w życiu.  Prawo startu w zawodach mieli najlepsi zawodnicy z pięciu gmin z naszego powiatu. Miło nam poinformować, że Maksymilian Kisielewicz w biegu na dystansie 60 m zajął I miejsce i tym samym uzyskał awans do zawodów wojewódzkich.
W dniu 24.09.2019 r. Maksymilian Kisielewicz reprezentował naszą szkołę finale wojewódzkim w lekkiej atletyce, który odbył się w Rzeszowie  na stadionie CWKS Resovia. O tytuły mistrzowskie w tym dniu w poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych rywalizowało setki najlepszych sportowców z 25 powiatów województwa podkarpackiego w tym zawodnik z naszej szkoły.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

 

Zmieniony ( 03.10.2019. )
 
Igrzyska Młodzieży Szkolnej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Furtek Elżbieta   
02.10.2019.

ims2019.jpg W dniu 23.09.2019 r. lekkoatleci z klasy siódmej i ósmej w składzie: Grzebień Jan Jakubowicz Anastazja, Kasza Martyna, Tęczar Konrad, Wnęk Adrian, Ząbik Szymon wyruszyli do Frysztaka na powiatowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne zorganizowane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Prawo startu w zawodach mieli najlepsi zawodnicy z pięciu gmin z naszego powiatu. Tym razem miłą niespodziankę dla wszystkich kibiców z Różanki sprawiła Martyna Kasza, która w biegu na dystansie 300 m okazała się bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce. Miło nam poinformować, że w dniu 25.09.2019 r. Martyna Kasza reprezentowała naszą szkołę finale wojewódzkim, który odbył się w Rzeszowie  na stadionie CWKS Resovia.

Zmieniony ( 03.10.2019. )
Czytaj całość
 
Wycieczka pod Dąb Katyński Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Lepak Stanisław   
02.10.2019.
dąb-kl5.jpgW dniu 20 września 2019 r. uczniowie klasy V SP w Różance na lekcji historii odwiedzili miejscowy cmentarz. Celem wyjścia było poznanie historii aspiranta policji państwowej Kazimierza Ogorzałka. Ten pochodzący z Różanki podoficer w wieku 26 lat został rozstrzelany przez NKWD w Twerze. Jego postać upamiętnia zasadzony na cmentarzu  Dąb Katyński. W trakcie wycieczki uczniowie dowiedzieli się także, czym są Dęby Katyńskie oraz czym była i dlaczego została dokonana zbrodnia katyńska.
Zmieniony ( 22.10.2019. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 65

Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Wtorek
22 Października 2019
Imieniny obchodzą
Abercjusz, Filip, Halka, Kordula,
Kordelia, Przybysława, Sewer

Do końca roku zostało 71 dni.
Zodiak: Waga

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1162
mod_vvisit_counterWczoraj1372
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2534
mod_vvisit_counterW tym miesiącu28342
mod_vvisit_counterOgółem707788

Nasi Goście

Odwiedza nas 1 gość