Nowe
Polsce wierni Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Lepak Stanisław   
23.03.2020.

„Polsce wierni – zachowali się jak trzeba.”

Pod takim hasłem odbyła się w niedzielę 8 marca uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej na murach naszej szkoły, upamiętniającej sześciu działaczy organizacji niepodległościowej „Orlęta, w tym zastrzelonego przez funkcjonariuszy UB – Stanisława Ogorzałka. Uroczystość rozpoczęła się Msza św. W kościele w Różance, odprawiona przez miejscowych księży. W pięknym kazaniu ks. Proboszcz Jerzy Oczoś przybliżył sylwetki „Orląt oraz podkreślił znaczenie ofiar ponoszonych dla ojczyzny.

Po Mszy św. Uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście, w tym kompania reprezentacyjna z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, udali się do szkoły. Tam dokonano poświęcenia tablicy i jej odsłonięcia, którego dokonali m.in. przedstawiciele rodzin „Orląt”.

Odsłonięciu towarzyszyło odczytanie apelu poległych i salwa honorowa. Przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, oświatowych oraz wojskowi, nauczyciele, strażacy i uczniowie złożyli pod tablicą wiązanki kwiatów i znicze.

Na zakończenie w Sali gimnastycznej odbył się program słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli SP w Różance.

Ostatnim punktem tego ważnego wydarzenia były wystąpienia gości m. in wicewojewody Jolanty Sawickiej, Dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Roberta Godka, przedstawiciela IPN w Rzeszowie Piotra Szopy, przedstawiciela Związku Żołnierzy AK oraz wójta Gminy Wiśniowa Marcina Kuta.

Zmieniony ( 24.03.2020. )
 
NOWE INFORMACJE!!! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Grodzka Agata   
14.03.2020.

W menu po lewej stronie pojawiła się nowa pozycja NAUCZANIE ZDALNE. Zawiera materiały i wskazówki dotyczące tematyki, form pracy oraz sposobów komunikowania się z nauczycielami i wychowawcami w najbliższym okresie. Mamy nadzieję, że przekazane informacje zmobilizują uczniów do efektywnego a zarazem przyjemnego spędzania czasu w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

Prosimy uczniów, rodziców i opiekunów o zapoznanie się z umieszczonymi tam materiałami.

Zmieniony ( 15.03.2020. )
 
Ważne informacje! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Grodzka Agata   
13.03.2020.

WAŻNA INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW!

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno - wychowawczych w Szkole Podstawowej w Różance informujemy, że w najbliższych dniach na stronie internetowej szkoły pojawią się szczegółowe informacje dotyczące zdalnych form pracy dydaktycznej z uczniami poszczególnych klas.

Prosimy o śledzenie bieżących komunikatów i przypominamy, że najbliższy czas nie jest okresem ferii. Apelujemy do Rodziców o dopilnowanie, aby  dzieci pozostały w domach i brały udział w zajęciach organizowanych w formie on - line.

Zmieniony ( 15.03.2020. )
 
Informacje MEN dotyczące zawieszenia zajęć Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Grodzka Agata   
12.03.2020.

 UWAGA!

Poniżej zamieszczamy  link do ważnych informacji dotyczących zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

  Informacja MEN o zawieszeniu zajęć dydaktyczno - wychowawczych (pdf)

Zmieniony ( 12.03.2020. )
 
Progran Stypendialny "Horyzonty" Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Grodzka Agata   
05.03.2020.

Do 31 marca trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego „Horyzonty” skierowanego do ósmoklasistów.

Program Fundacji EFC i FRS oferuje pomoc materialną w postaci pokrycia kosztów mieszkania w bursie, wycieczek szkolnych, wyżywienia czy letnich i zimowych wyjazdów. Program jest skierowany do uczniów ósmych klas szkół podstawowych pochodzących z niezamożnych rodzin, mieszkających w miejscowościach do 30 tys. mieszkańców, którzy chcą zdobywać wiedzę najciekawszych liceach i technikach w dużych miastach. Na Podkarpaciu fundatorzy stypendium współpracują z I L.O. z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Program Horyzonty to również zobowiązanie ze strony stypendystów do działania na rzecz innych - od wspólnego organizowania projektów społecznych po pomaganie młodszym koleżankom i kolegom.

W całej Polsce w programie wzięło udział już 667 uczniów szkół średnich.

 Więcej na: www.efc.edu.pl, facebook’u (@fundacja.czerneckiego) lub bezpośrednio u koordynatorki województwa podkarpackiego Marii Starzewskiej Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , tel. 881 775 252.

horyzonty.jpg

 

 

Zmieniony ( 05.03.2020. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 92

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Środa
8 Kwietnia 2020
Imieniny obchodzą
Apolinary, Cezary, Cezaryna, Dionizy,
Gawryła, January, Radosław,
Sieciesława

Do końca roku zostało 268 dni.
Zodiak: Baran

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1517
mod_vvisit_counterWczoraj1434
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4465
mod_vvisit_counterW tym miesiącu13566
mod_vvisit_counterOgółem967557

Nasi Goście