Nowe
Odsłonięcie pomnika śp. W. Lepaka Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Furtek Elżbieta   
22.11.2018.

 W dniu 10 listopada 2018 r. w Niewodnej odbyła się uroczystość poświęcenia pomnika nagrobnego śp. Władysława Lepaka, który został zamordowany 6 stycznia 1945 r. przez NKWD. Sowieci przeprowadzili wówczas akcję skierowaną przeciwko żołnierzom i funkcjonariuszom Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Św. Anny w Niewodnej. Po mszy świętej na cmentarzu parafialnym nastąpiła modlitwa i poświęcenie wojennego pomnika nagrobnego. W tej ważnej uroczystości wzięli udział uczniowie naszej szkoły na czele z panią dyrektor Lucyną Ciołkosz. Warto podkreślić, że wśród licznych delegacji znalazł się również poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Różance oraz poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Niewodnej.

Relacja fotograficzna w Galerii OK w Wiśniowej  

Zmieniony ( 22.11.2018. )
 
11 Listopada - Święto Niepodległości Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Grodzka Agata   
12.11.2018.
11listopada.jpg 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie kl. VI i VIII zaprezentowali montaż słowno - myzyczny, przedstawiający historię polskiego narodu od czasu rozbiorów do dnia odzyskania niepodległości w 1918 r. Jednym z punktów uroczystości było wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu polskiego, jako  znak włączenia się w akcję "Rekord dla Niepodległej". Tę sugestywną i interesującą lekcję patriotyzmu oraz historii wzbogacił występ najmłodszych szkolnych tancerzy, którzy efektownie wykonali poloneza.
Również w ramach obchodów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości, uczniowie kl. III udali się na różański cmentarz, gdzie złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze pod Dębem Katyńskim.
Zmieniony ( 13.11.2018. )
 
Konkurs historyczny - " A co to niepodległość?" Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Małgorzata Sienkowska   
12.11.2018.

Przedszkolaki z małego przedszkola i kl.0 przy Szkole Podstawowej w Różance wzięły udział w wojewódzkim konkursie historycznym dla przedszkoli - „A co to niepodległość?”. Konkurs został zorganizowany przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, w związku z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci najnowszą historią Polski oraz uświetnienie obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości i wychowanie patriotyczne najmłodszych. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich pań: Małgorzaty Sienkowskiej i Jolanty Gabor poznały symbole narodowe, najważniejsze miasta i zabytki naszego kraju, nauczyły się hymnu oraz wierszy i piosenek o Polsce, poznały tańce narodowe i pięknie tańczyły krakowiaka. Zachęcały do odwiedzania naszej miejscowości Różanki, zwracając uwagę na nasze lokalne zabytki:  dąb katyński na cmentarzu, wiatrak oraz napisane książki o naszej miejscowości.
Na konkurs nagrano film pt."Nasza mała Ojczyzna- Różanka"

 

Zmieniony ( 22.11.2018. )
 
Wycieczka do gospodarstwa Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Grodzka Agata   
20.10.2018.

wycieczka do gospodarstwa.jpg W czwartkowe, piękne, jesienne przedpołudnie, uczniowie klasy III udali się na pieszą wycieczkę. Celem wędrówki było gospodarstwo pani Izabeli i pana Krzysztofa, usytuowane w malowniczym zakątku Różanki. Wyposażeni w lornetki, ułatwiające obserwację  okolicy, udali się w rejon Bud Bukowych. Serdecznie powitani przez Gospodarzy, uczestniczyli w  żywej lekcji przyrody zapoznając się z ciekawymi zwyczajami zwierząt hodowlanych. Uczniowie mieli możliwość doświadczenia niektórych czynności wykonywanych w gospodarstwie. Było więc dojenie kozy, czesanie osiołka czy obserwacja czyszczenia kopyt. Dodatkową atrakcją była opowieść pani Izy na temat procesu obróbki owczej wełny, z lekcją przędzenia z wykorzystaniem tradycyjnego kołowrotka.  Ugoszczeni pysznym ciastem i sokiem, wycieczkowicze udali się w powrotną drogę, zwiedzając przy okazji okoliczny wiatrak.

Sympatycznym Gospodarzom dziękujemy za  pełne miłych wrażeń chwile.

Zmieniony ( 20.10.2018. )
 
Próbna ewakuacja Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Grodzka Agata   
20.10.2018.

ewakuacja.jpg 19 października na terenie szkoły została przeprowadzona próbna ewakuacja. Brali w niej udział wszyscy uczniowie,  nauczyciele oraz pracownicy  administracji i  obsługi.  Na ustalony sygnał dźwiękowy, wszyscy, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły oznaczony drogami ewakuacyjnymi. Ogólny apel na szkolnym boisku był potwierdzeniem, że wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zdążyli się ewakuować w wyznaczonym czasie. Uczniowie bez paniki i  z dużym zdyscyplinowaniem wykonali zadanie próbnej ewakuacji. W ćwiczeniu ewakuacyjnym uczestniczyli strażacy  Państwowej Straży Pożarnej ze Strzyżowa.

Zmieniony ( 20.10.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 33

Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Sobota
15 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja,
Żegota, Krystiana, Nina, Walerian,
Waleriana, Wolimir

Do końca roku zostało 17 dni.
Zodiak: Strzelec

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj770
mod_vvisit_counterWczoraj706
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4521
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10058
mod_vvisit_counterOgółem422499

Nasi Goście