Nowe
Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Strzyżowie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Grodzka Agata   
24.05.2018.

koncert-szkoła muzyczna.jpg 22 maja gościliśmy w naszej szkole artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Strzyżowie. Podczas koncertu młodzi muzycy, z towarzyszeniem  nauczycieli, zaprezentowali swoje umiejętności zarówno w klasycznym jak i typowo rozrywkowym repertuarze. Różańska widownia zgromadzona w sali gimnastycznej (przekształconej prowizorycznie w salę koncertową) wysłuchała i obejrzała popisy solistów, duetów, wystąpiło również trio. Wśród wykonawców znaleźli się: Weronika Piękoś, Zofia Strzępek - flet, Michał Pilch, Dominik Bujak - akordeon, Tomasz i Hubert Grzebień, Przemek Kata, Jan Czarnik, Kacper Sienkowski - klarnet, Michał Hałas, Wiktor Zając - fortepian, Maja Niedźwiedź, Kamila Szlachta, Kamila Noga. Hieronim Oliwa - gitara,
Saksofoniści to: Mikołaj Salamon, Gabriela Świętoniowska, Dominika Tęczar, Kryspina Wójcik.

Koncert uatrakcyjniły pokazy  taneczne w wykonaniu: Oliwii Wilk, Karoliny Koczeli, Julii Kęsy, Wiktorii Magiera, Kamili Noga, Antoniny Oliwa, przygotowane przez p. Magdalenę Słupek.

Nad profesjonalną organizacją koncertu czuwał p. Dariusz Szlachta, pełniąc rolę konferansjera, równocześnie, wraz z p. Pawłem Węgrzynem, tworzył akompaniament dla występujących uczniów. O techniczną i medialną stronę występów zatroszczył się p. Zbigniew Mikuszewski, opiekun i nauczyciel sakosofonistów.

Muzyczne popisy dostarczyły widzom niezapomnianych artystycznych wrażen oraz umożliwiły bezpośredni kontakt z muzyką prezentowaną w filharmoniach.

Młodym muzykom oraz ich nauczycielom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów. Mamy również nadzieję, że ten koncert nie był ostatnim w murach rózańskiej szkoły.

Zmieniony ( 24.05.2018. )
 
Konkurs " Piosenki Naszych Ojczyzn w Unii Europejskiej" Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Małgorzata Sienkowska   
23.05.2018.

konkurs piosenki unia.jpg16 maja 2018r. w Ośrodku Kultury w Wiśniowej odbyły się przesłuchania w XI Międzynarodowym Konkursie "Piosenka Naszych Ojczyzn w Unii Europejskiej". Komisja oceniająca w składzie: Magdalena Słupek - przewodniczaca jury, Grzegorz Tomaszewski i Andrzej Borkowski, po obejrzeniu i wysłuchaniu 36 prezentacji, postanowiło przyznać dyplomy i wyróżnienia. Szkołę Podstawową im. Batalionów Chłopskich w Różance reprezentował zespół wokalny: RÓŻYCZKA - w składzie: Gabriela Szkotnicka, Katarzyna Saletnik. Wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych zapraszamy na Koncert Laureatów, który odbędzie się 17.06. 2018r., przy Szkole Podstawowej w Różance.

                                                             Serdecznie zapraszamy!!!

 

Zmieniony ( 31.05.2018. )
 
Spotkanie z historią Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Lepak Stanisław   
23.05.2018.

spotkanie z historią.jpg W dniu 26 kwietnia 2018 r. odbyła się w Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Różance nietypowa lekcja historii. W tym dniu społeczność naszej szkoły, w ramach organizowanego cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, miała okazję gościć i spotkać się z Panem Marianem Irzykiem. Pan Marian Irzyk, pochodzący z naszej gminy, a obecnie zamieszkały w Rzeszowie jest długoletnim członkiem NSZZ Solidarność, działaczem opozycji antykomunistycznej w latach osiemdziesiątych, radnym miasta Rzeszowa, a przede wszystkim pasjonatem historii. W czasie spotkania Pan Marian przybliżył nam krótko ważne momenty z dawnych dziejów naszej ojczyzny, a następnie już bardziej szczegółowo zaznajomił nas z wydarzeniami powojennymi, które sam pamięta.

Była to prawdziwa „żywa lekcja” historii.

Zmieniony ( 25.05.2018. )
Czytaj całość
 
Wycieczka do Zagrody Szmer Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Jolanta Gabor   
21.05.2018.

szmer18.jpg 16 maja przedszkolaki  z małego przedszkola i kl.0 z Różanki i Niewodnej wyruszyły na  wycieczkę do Zagrody Szmer w Godowej. Nawet deszczowa  pogoda nie zepsuła im humoru.  Po dotarciu zostaliśmy przywitani przez gospodarzy, którzy opowiedzieli, jakie czekają nas  atrakcje. Dzieci wraz z rodzicami na przejażdżce bryczką zaprzęgniętą w dwa konie oraz specjalną ciuchcią podziwiały piękny rozległy widok na Pogórze Środkowobeskidzkie. Bawiły się również w ogrodników. Ich zadaniem było posadzenie pomidorków i ich pielęgnowanie później w swoich domach. Wszyscy z ciekawością lepili zwierzątka z gliny, które zabrali sobie uczestnicy wycieczki do domu. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia zwierząt mieszkających w gospodarstwie: koni, kucyka, świnek morskich, owiec, kóz, kur, kaczek, gęsi oraz królików. Dzieci mogły pogłaskać koniki, kucyka, budziły śpiącą i chrapiącą  świnkę wietnamską. Pomimo niesprzyjającej aury dzieci bawiły się atrakcyjnymi zabawkami: mogły łowić rybki na wędkę, doić sztuczną krowę, układać ciekawe wzory z grochu, przewlekać sznurek przez otworki i tworzyć różne ciekawe wzory, kołysać się na bujanych konikach… Czas pobytu w zagrodzie szybko minął. Dzieci zmęczone i szczęśliwe wróciły do swoich domów.

Zmieniony ( 23.05.2018. )
 
Bieg uliczny o Puchar Burmistrza Strzyżowa Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Furtek Elżbieta   
17.05.2018.

bieg uliczny.jpg W dniu 3 maja 2018 r. w Strzyżowie odbył się bieg uliczny o Puchar Burmistrza Strzyżowa. W zawodach udział wzięło ok. 200 miłośników biegania. Do Strzyżowa przyjechali zawodnicy z różnych miast Polski. Najliczniejszą grupę stanowili jednak mieszkańcy z  powiatu strzyżowskiego. Miło nam poinformować, że w gronie zawodników startujących w  tej imprezie biegowej znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Bryda Dariusz, Bryda Gabriel, Czaja Natalia, Czaja Piotr, Grzebień Jan, Irzyk Eryk, Jakubowicz Anastazja, Kasza Martyna, Kisielewicz Maksymilian, Kosiński Daniel, Pęczar Łukasz, Strzępek Anastazja, Tęczar Konrad, Tobiasz Dawid, Tobiasz Natalia, Paluch Łukasz, Wnęk Adrian.

Zmieniony ( 17.05.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 40

Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Poniedziałek
18 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula

Do końca roku zostało 197 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj655
mod_vvisit_counterWczoraj490
mod_vvisit_counterW tym tygodniu655
mod_vvisit_counterW tym miesiącu11099
mod_vvisit_counterOgółem335992

Nasi Goście