Wizytówka szkoły Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Grodzka Agata   

Różanka to miejscowość położona w województwie podkarpackim, w powiecie strzyżowskim. Rozpościera się na malowniczym, pagórkowatym terenie. Zabudowania szkolne usytuowane są w centralnej części wsi. 
Mieszczą sześcioklasową Szkołę Podstawową oraz Oddział Przedszkolny. Obok głównego budynku znajduje się Dom Nauczyciela z zapleczem gospodarczym oraz gabinet higienistki szkolnej. 
kor.jpgBudynek szkoły tworzą dwa piętrowe skrzydła połączone przewiązką. Jest to obiekt nowoczesny, wyposażony w bieżącą wodę, gazowy system grzewczy oraz dogodne i estetyczne zaplecze sanitarne. Szkoła posiada jasne i przestronne sale lekcyjne, nowocześnie wyposażoną pracownię komputerową z dostępem do sieci Internet oraz boiska sportowe. Przytulnie urządzone pomieszczenia stwarzają przyjazną atmosferę do nauki i zabawy. W styczniu 2008 r. baza szkoły wzbogaciła się o Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM). 

pracownia.jpg

Wyposażenie obydwu pracowni komputerowych współfinansowane jest przez EFS.
Szkoła Podstawowa nosi imię Batalionów Chłopskich. Pod względem liczby uczniów, należy do szkół średniej wielkości na terenie gminy. Szkoła Podstawowa nosi imię Batalionów Chłopskich. Pod względem liczby uczniów, należy do szkół średniej wielkości na terenie gminy.
W obecnej strukturze organizacyjnej placówka funkcjonuje od 1999 roku, wcześniej była szkołą ośmioklasową. W latach 1999/2006 mieścił się tu również zamiejscowy oddział Gimnazjum w Wiśniowe

 

 

Funkcjonalność i estetykę budynków podniosły znacznie dokonane w ostatnich latach remonty - częściowa odnowa elewacji, wymiana stolarki okiennej oraz położenie kostki brukowej przed głównym budynkiem. Uczniowie mają do dyspozycji ok. 570 m2 powierzchni budynku oraz ok. 300 m2 przeznaczonych na szkolne boiska, ogródki, miejsca zabaw.

 Zmieniony ( 25.02.2013. )
 

Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Niedziela
16 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz,
Bean, Zdzisława

Do końca roku zostało 16 dni.
Zodiak: Strzelec

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4
mod_vvisit_counterWczoraj776
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5185
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10068
mod_vvisit_counterOgółem422508

Nasi Goście