Konkurs wiedzy o Różance Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Cynarski Józef   
05.02.2015.

konkurs o r.jpg W dniu 30.01.2015r. odbył się w naszej szkole „Konkurs wiedzy o swojej miejscowości”. Współzawodnictwo uczniów z klas V i VI było jednym z zadań realizowanych w ramach porozumienia o współpracy partnerskiej między Szkołą a Gminną Biblioteką Publiczną. Porozumienie dotyczyło realizacji zadania: „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”. Do osiągnięcia celów tego zadania należało: zorganizować konkurs pięknego czytania dla uczniów klas II – III a dla przedszkolaków - Dnia Pluszowego Misia. Ponadto uczniowie klas V i VI mieli wziąć udział w konkursie wiedzy o swojej miejscowości a w siedzibie Biblioteki Publicznej udostępniono wystawę na temat regionu.

Do konkursu wiedzy o miejscowości stanęło 7 uczniów z klasy V oraz 5 z klasy VI. Uczniowie wylosowali numer zespołu i rozwiązywali zadania przedstawiane przez dyrektora szkoły. Pani Irena Zimny – pracownik Biblioteki Publicznej w Różance nadzorowała przebieg zawodów. Pomagali również: Stanisława Pamuła, Elżbieta Furtek, Joanna Lesiecka – Klocek i  Tadeusz Szaro. Dokumentacją fotograficzną konkursu zajęła się Agata Grodzka. Uczniowie bardzo dobrze odpowiadali i wyłonienie zwycięzców było trudne. Ostatecznie wygrała ekipa w składzie: Gabriela Król, Amelia Strzępek i Łukasz Wójcik. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną, kierowaną przez Panią Małgorzatę Twardosz. Cieszy fakt, że w konkursie brała udział liczna grupa uczniów zamieszkałych na terenie Niewodnej. W zawodach, jako obserwatorzy, brali udział wszyscy uczniowie klas V i VI, którzy przyswajali przez to wiedzę o Różance.

Dyrektor Szkoły – Józef Cynarski, w imieniu całej społeczności szkolnej składa serdeczne podziękowanie pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej za partnerską współpracę i ufundowanie nagród.

Podajemy przykładowe pytania konkursowe, licząc na to, że czytelnik z łatwością na nie odpowie.

  1. Jaka jest odległość z Różanki do siedziby Gminy?
  2. Kto pełnił funkcję sołtysa przed p. Strzępkiem?
  3. Jakie było imię poetki Kwolek?
  4. Pod jakim wezwaniem jest Kościół w Różance?
  5. Czy Dobrzechówka leży bliżej Dobrzechowa?
  6. Co to jest "Sarnówka”?
Zmieniony ( 05.02.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Piątek
22 Lutego 2019
Imieniny obchodzą
Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz, Wrócisław

Do końca roku zostało 313 dni.
Zodiak: Ryba

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj278
mod_vvisit_counterWczoraj425
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2833
mod_vvisit_counterW tym miesiącu16325
mod_vvisit_counterOgółem465511

Nasi Goście

Odwiedza nas 1 gość