Pokaz ,,Ciekawa chemia" Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Cynarski Józef   
22.04.2015.

  pokaz chemiczny.jpg      W dniu 17.04.2015r. w naszej szkole w ramach programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności ”PROJEKTOR – wolontariat studencki” odbył się pokaz: „Ciekawa chemia”. Pokaz dotyczył prostych doświadczeń z wykorzystaniem suchego lodu, wskaźników chemicznych zarówno tych znajdujących się w kuchni jak i tych które można znaleźć tylko w laboratoriach, eksperymentów z wykorzystaniem produktów spożywczych, atramentu, granulek pochłaniających wodę. Nie zabrakło również bardziej widowiskowych doświadczeń związanych z spalaniem metali czy też wybuchem balonu z wodorem.                       

Prezentacja odbyła się na sali gimnastycznej. Najmłodsi uczestnicy najbardziej żywiołowo reagowali na zagadkowe doświadczenia, które przeprowadziła Magdalena Jurasz – absolwentka naszej placówki – obecnie studentka Politechniki Rzeszowskiej, wraz ze swoją koleżanką Joanną Niemiec.

Wywoływanie ducha, tworzenie mgły oraz chemicznych baniek nie stanowią już wielkiej niewiadomej dla naszych uczniów.

Zmieniony ( 23.04.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Sobota
26 Maja 2018
Dzień Matki
Imieniny obchodzą
Beda, Filip, Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina

Do końca roku zostało 220 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj114
mod_vvisit_counterWczoraj517
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3027
mod_vvisit_counterW tym miesiącu14876
mod_vvisit_counterOgółem321603

Nasi Goście