Spektakl "Zaciśnięte pięści" Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Cynarski Józef   
26.05.2015.

 

zaciśnięta pięść.jpg Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wiśniowej, zamówiła spektakl pt. „Zaciśnięte pięści”, który został przedstawiony uczniom klas IV – VI w dniu 26 maja br. Aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” w Krakowie zobrazowali agresję wobec rówieśników: jej przyczyny i skutki (w myśl zasady – przemoc rodzi przemoc). Ukazane zostały zagrożenia wynikające z pozostawienia młodych ludzi samym sobie, podkreślono rolę ojca w życiu młodego człowieka oraz wpływu otoczenia na relacje młodych ludzi z najbliższymi. Spektakl miał na celu pobudzenie wyobraźni młodego widza poprzez ukazanie skutków złych decyzji oraz wskazanie możliwości rozwiązywania problemów poprzez rozmowę, życzliwe wysłuchanie i zrozumienie. Poprzez podkreślenie roli pedagoga i psychologa w kształtowaniu właściwej postawy młodzieży starano się wskazać istotną rolę szkoły w wychowaniu. Udział w spektaklu zachęcił do przyjaznych metod radzenia sobie ze stresem, wskazał sposoby radzenia sobie z problemem agresji wobec młodego człowieka i położył nacisk na wykluczenie przemocy jako sposobu na walkę z agresorem.

Dyrektor szkoły wraz z wychowawcami składają podziękowanie Gminnej Komisji oraz Pani Joannie Tęczar z Urzędu Gminy, za zorganizowanie występu, który wspomógł profilaktyczną i  wychowawczą pracę szkoły.

Zmieniony ( 26.05.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Wtorek
20 Lutego 2018
Imieniny obchodzą
Euchariusz, Eustachy, Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła, Ostap, Siestrzewit

Do końca roku zostało 315 dni.
Zodiak: Ryba

Losowe zdjęcie

Sonda

Moja ulubiona dyscyplina sportowa to:
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj348
mod_vvisit_counterWczoraj341
mod_vvisit_counterW tym tygodniu689
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5591
mod_vvisit_counterOgółem278674

Nasi Goście