Magia Świąt Bożego Narodzenia Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Bełch Wiesława   
02.01.2016.

 "Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia".

klasowa wigilia.jpg
Magia tych niezwykłych Świąt udzieliła się również uczniom klasy V, którzy  21 grudnia 2015 roku zorganizowali  spotkanie wigilijne. Ten dzień spędziliśmy w wyjątkowej atmosferze, radości i refleksji. Sala lekcyjna wypiękniała, została bowiem udekorowana świątecznymi ozdobami wykonanymi własnoręcznie przez uczniów. Nade wszystko zaś tego dnia wyjątkowi i niezwykli byli uczniowie - w odświętnych strojach zasiedli przy wigilijnym stole, do którego zaprosili dyrektora szkoły Józefa  Cynarskiego, ks. Henryka Czajkę, wychowawcę Wiesławę Bełch, Małgorzatę Bryda - reprezentującą rodziców oraz panie Teresę, Zofię i Justynę  z obsługi, które pomagały w przygotowaniu spotkania. 

      Przewodnicząca  klasy Aleksandra Przystaś  przywitała wszystkich, a następnie Krystian Kozek odczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa. Wspólna modlitwa - pod przewodnictwem księdza Henryka, odśpiewanie kolędy „Wśród  nocnej ciszy” oraz łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń sprawiły, że o kilka dni wcześniej poczuliśmy atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.   Wreszcie na stołach pojawiły się potrawy. Nie było 12 dań, ale barszcz z uszkami, pierogi, ryba, ciasto i kompot bardzo wszystkim smakowały. Na koniec naszego klasowego wigilijnego spotkania Natalia Czaja, Dominika Tęczar i Gabriel Bryda zaprezentowali swoje talenty muzyczne, wykonując  instrumentalne wersje znanych kolęd. Wspólne spędzanie czasu w klasowym gronie, zwłaszcza podczas wigilii, bardzo zbliża    i umacnia klasowe więzi.  Bywa świetną okazją do lepszego poznania kolegów i koleżanek   z którymi spędza się czas w szkole. Niesie ze sobą dużo uśmiechu, refleksji i ciepła. Tego typu spotkania z pewnością zaowocują w przyszłości cudownymi wspomnieniami z lat szkolnych.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy spędzili z nami ten wigilijny dzień oraz tym,  którzy  przyczynili się do zorganizowania jakże pięknej uroczystości klasowej.
Zmieniony ( 02.01.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Niedziela
20 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Dobiegniew, Fabian, Sebastian
Do końca roku zostało 346 dni.
Zodiak: Wodnik

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj488
mod_vvisit_counterWczoraj825
mod_vvisit_counterW tym tygodniu6141
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10544
mod_vvisit_counterOgółem438890

Nasi Goście