Realizacja programu mPotęga Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Cynarski Józef   
16.12.2016.

mpotęga.jpg W okresie od 6 października do 2 grudnia bieżącego roku w szkole odbywały się zajęcia w ramach programu „mPotęga”. Zajęcia te były elementem projektu „Matematyka jakiej nie znacie”. Nad realizacją tego projektu czuwała Pani Magdalena Jurasz – studentka Politechniki Rzeszowskiej, która „zapraszała” do prowadzenia zajęć swoje koleżanki i kolegów. Dzięki Pani Magdalenie uczniowie otrzymali sporą porcję wiedzy z zakresu matematyki oraz upominki ufundowane przez Urząd Gminy w Wiśniowej. W opisywanym okresie odbyło się pięć spotkań warsztatowych oraz gra terenowa, w którą włączyli się również rodzice uczniów.

Cała klasa IV, w liczbie 18 uczniów, wychowawca – Elżbieta Furtek, Rada Rodziców klasy IV oraz dyrektor Józef Cynarski składają serdeczne podziękowanie dla całego zespołu Wolontariuszy Programu „PROJEKTOR-wolontariat studencki” za objęcie klasy tym projektem, sprawne jego przeprowadzenie oraz przekonanie młodych ludzi, że „matematyka nie jest trudna”.

Poniżej zamieszczamy szersze opracowanie na temat projektu, autorstwa Magdaleny Jurasz.

„Matematyka jakiej nie znacie”

 Grupa nieformalna „Projektanci umysłów”, której założycielką jest Joanna Niemiec z udziałem Fundacji Rozwoju Wolontariatu z Lublina zdobyła w konkursie grant w wysokości pięć tysięcy złotych. Organizatorem konkursu grantowego była Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć. Otrzymane środki finansowe przeznaczone zostały na realizację projektu edukacyjnego „Matematyka jakiej nie znacie” realizowanego w ramach programu mPotęga.

mPotęga to program grantowy prowadzony przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Od 2016 r. jest to program ogólnopolski, skierowany do szkół, uczelni, stowarzyszeń, fundacji i bibliotek, których celem jest promowanie nauki matematyki w ciekawy i nieszablonowy sposób. U podstaw „mPotęgi” leży potrzeba kształcenia umiejętności matematycznych u młodego pokolenia poprzez inspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki do poszukiwania kreatywnych sposobów poznawania przez dzieci i młodzież świata liczb. Na Podkarpaciu w tym roku odbyło się 14 tego typu projektów.

Projekt „Matematyka jakiej nie znacie” realizowany był z klasą czwartą w Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Różance, gdzie koordynatorem była Magdalena Jurasz oraz z klasą piątą w Zespole Szkół im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach pod okiem Joanny Niemiec. Projekt trwał od 5 września do 15 grudnia 2016 roku. W każdej z dwóch szkół odbyło się pięć dwugodzinnych spotkań warsztatowych oraz gra terenowa, zorganizowana na terenie szkoły i będąca rodzajem „sprawdzianu” umiejętności nabytych przez uczniów podczas warsztatów. Warsztaty i gry terenowe realizowali studenci – wolontariusze programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”.

Nagrody dla uczestników gry terenowej w Szkole Podstawowej Różance ufundował Urząd Gminy Wiśniowa.

 

Opracowała Magdalena Jurasz

 

 
Zmieniony ( 16.12.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Piątek
30 Października 2020
Imieniny obchodzą
Alfons, Alfonsyna, Angel, Angelus,
Edmund, Klaudiusz, Przemysław,
Sądosław, Zenobia

Do końca roku zostało 63 dni.
Zodiak: Skorpion

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1028
mod_vvisit_counterWczoraj893
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4560
mod_vvisit_counterW tym miesiącu31746
mod_vvisit_counterOgółem1227167

Nasi Goście