Gminny Konkurs Plastyczny „Świąteczne nastroje 2017” Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Małgorzata Sienkowska   
01.01.2018.

  choinka17.jpg  15 grudnia 2017r. w OK w Wiśniowej odbył się XI Gminny konkurs plastyczny pod hasłem: Świąteczne nastroje -2017- Tradycyjna choinka. Organizatorem konkursu na strojenie choinki z nawiązaniem do tradycyjnych technik ludowych był Ośrodek Kultury w Wiśniowej. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom i młodzieży dawnych tradycji przystrajania drzewka w okresie przedświątecznym w domach naszych babć i mam, związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. W konkursie wzięło udział 7 grup dzieci i młodzieży poszczególnych szkół: Markuszowa, Szufnarowa, Różanka, Jaszczurowa, oraz trzy grupy z Wiśniowej. Reprezentacje wszystkich szkół naszej gminy dekorowały świąteczne drzewka używając ozdób samodzielnie wykonanych w szkole.

Ozdoby wykonane były m.in. z bibuły, makaronu, szyszek, masy solnej, piernika, papieru kolorowego, orzechów czy piórek. Jury konkursowe w składzie: Maria Raś- instr.ds.plastyki, Halina Wójcik- artystka ludowa, rękodzielniczka, Stanisław Koziarz - malarz, rysownik i Monika Armata - Nadleśnictwo Strzyżów z uwagą przypatrywało się pracy uczniów. Przy dokonaniu oceny wzięło pod uwagę poziom prac, estetykę wykonania, oryginalność i pomysłowość uczestników oraz w szczególności nawiązanie do dawnych tradycji i wykorzystanie ludowych technik zdobniczych.

  Grupa reprezentująca SP w Różance w składzie: Martyna Góra kl.V, Joanna Ogrodnik, Natalia Czaja i Aleksandra Sikora z kl.VII pięknie udekorowała choinkę własnoręcznie zrobionymi ozdobami i otrzymała nagrodę za udział w konkursie, którą przekazała na  świąteczną aukcję charytatywną. Dochód z aukcji został przeznaczony dla potrzebującej osoby. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali  ozdoby choinkowe na ten konkurs. Zapraszam do galerii OK w Wiśniowej - www.okwisniowa.pl      

   W okresie przedświątecznym w naszej szkole odbył się również szkolny konkurs plastyczny - Kartka bożonarodzeniowa. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione kartki trafiły na świąteczny kiermasz i aukcję i zostały wykupione w oka mgnieniu. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie i wykonali tak kolorowe, pomysłowe i piękne  kartki świąteczne.

Zmieniony ( 20.01.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Środa
8 Kwietnia 2020
Imieniny obchodzą
Apolinary, Cezary, Cezaryna, Dionizy,
Gawryła, January, Radosław,
Sieciesława

Do końca roku zostało 268 dni.
Zodiak: Baran

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1621
mod_vvisit_counterWczoraj1434
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4569
mod_vvisit_counterW tym miesiącu13670
mod_vvisit_counterOgółem967661

Nasi Goście

Odwiedza nas 1 gość