Gminny Konkurs Czytelniczy - TOBIE CZYTAMY POLSKO Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Małgorzata Sienkowska   
19.06.2018.

konkurs-ojczyzna.jpg 15 czerwca 2018 r. w  naszej szkole odbył się Finał Gminnego  Konkursu czytelniczego „TOBIE CZYTAMY POLSKO” . Konkurs był przeznaczony dla uczniów z terenu Gminy Wiśniowa i składał się z dwóch etapów: szkolnego i gminnego. Każda szkoła po eliminacjach wstępnych wytypowała po dwóch uczestników w każdej kategorii wiekowej, czyli kl. I- III i kl. IV- VII, którzy reprezentowali swoją szkołę w etapie gminnym. Każdy uczestnik czytał wybrany i przygotowany wiersz o tematyce patriotycznej.

Jury w składzie:   Prezes Stowarzyszenia” Zakorzenieni w kulturze”, poetka ziemi strzyżowskiej pani Urszula Rędziniak- przewodnicząca jury, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej – pani Małgorzata Twardosz oraz Instruktor Ośrodka Kultury w Wiśniowej pan Grzegorz Tomaszewski postanowiła przyznać nagrody, wyróżnienia i tytuł Gminnego Mistrza Pięknego Czytania. Po części konkursowej i poczęstunku rozpoczęła się II część konkursu czyli spotkanie z poetką i wręczenie nagród, wyróżnień i podziękowań.

Cieszymy się, że  wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas I-III -III miejsce otrzymał Jakub Trznadel z kl. II, a wyróżnienie Martyna Czaja z kl. III. W kategorii klas IV - VII – II miejsce otrzymał Paweł Dobrowolski z kl. V, a wyróżnienie Katarzyna Saletnik z kl.IV.  

 Jury przyznało również Tytuł Mistrza Pięknego Czytania, który otrzymała Barbara Kłosowicz ze Szkoły Podstawowej w Markuszowej.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom Gminnego Konkursu Czytelniczego – TOBIE CZYTAMY POLSKO.

Gratulujemy i dziękujemy !

 

Zmieniony ( 21.06.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Środa
8 Kwietnia 2020
Imieniny obchodzą
Apolinary, Cezary, Cezaryna, Dionizy,
Gawryła, January, Radosław,
Sieciesława

Do końca roku zostało 268 dni.
Zodiak: Baran

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1425
mod_vvisit_counterWczoraj1434
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4373
mod_vvisit_counterW tym miesiącu13474
mod_vvisit_counterOgółem967465

Nasi Goście