Szkolny konkurs plastyczny - JAJO WIELKANOCNE Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Małgorzata Sienkowska   
05.05.2019.
jajo wielkanocne.jpg Pięknie zdobione jaja, będące symbolem odradzającego się życia od wieków zdobią polskie stoły podczas Świąt Wielkanocnych. Nie powinno ich zabraknąć w koszyku ze święconką. Wprawdzie przez lata sposoby barwienia i dekorowania jaj zmieniły się, ale tradycja pozostała. W związku z tą piękną Polską tradycją, w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny „JAJO WIELKANOCNE”. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów  naszej szkoły.

 Celem konkursu było:

  • kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą,
  • wykazanie się inwencją twórczą i kreatywnością,
  • przedstawienie różnych technik plastycznych,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci,
Tematem konkursu było wykonanie pięknej, kolorowej i świątecznej pisanki w różnej formie i postaci. Na konkurs wpłynęło 50 prac. Jury miało bardzo trudny wybór, gdyż wszystkie jajka wielkanocne były przepiękne, kolorowe i pomysłowo wykonane. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki za udział w konkursie. Autorzy 15 wyróżnionych prac zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom , którzy wzięli udział w konkursie.

 

Zmieniony ( 07.05.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Niedziela
19 Maja 2019
Międzynarodowy Dzień Pamięci
Zmarłych na AIDS
Imieniny obchodzą
Augustyn, Celestyn, Iwo, Mikołaj,
Pękosław, Piotr, Potencjana

Do końca roku zostało 227 dni.
Zodiak: Byk

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj239
mod_vvisit_counterWczoraj494
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4317
mod_vvisit_counterW tym miesiącu12547
mod_vvisit_counterOgółem521288

Nasi Goście