Igrzyska Młodzieży Szkolnej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Furtek Elżbieta   
02.10.2019.

ims2019.jpg W dniu 23.09.2019 r. lekkoatleci z klasy siódmej i ósmej w składzie: Grzebień Jan Jakubowicz Anastazja, Kasza Martyna, Tęczar Konrad, Wnęk Adrian, Ząbik Szymon wyruszyli do Frysztaka na powiatowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne zorganizowane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Prawo startu w zawodach mieli najlepsi zawodnicy z pięciu gmin z naszego powiatu. Tym razem miłą niespodziankę dla wszystkich kibiców z Różanki sprawiła Martyna Kasza, która w biegu na dystansie 300 m okazała się bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce. Miło nam poinformować, że w dniu 25.09.2019 r. Martyna Kasza reprezentowała naszą szkołę finale wojewódzkim, który odbył się w Rzeszowie  na stadionie CWKS Resovia.

O tytuły mistrzowskie w poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych rywalizowało ponad 700 zawodników z 25 powiatów województwa podkarpackiego, w tym zawodniczka z naszej szkoły. Warto podkreślić, że w tym dniu na stadionie CWKS Resovia odbyła się także uroczysta inauguracja sportowego roku szkolnego 2019/2020. W imprezie udział wzięli: p. Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty, a zarazem Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie, p. Barbara  Dudek - Kierownik Oddziału Sportu Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, p. Janusz Mazur - Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Rzeszowie, p. Jerzy Janusz - Wiceprezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie. Poczet flagowy wprowadzili finaliści ostatnich Mistrzostw Polski Młodzików w lekkiej atletyce. Dokonano także zapalenia znicza Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odczytano apel olimpijski oraz złożono ślubowanie w imieniu zawodników i zawodniczek.  Oficjalnej inauguracji dokonała p. Małgorzata Rauch, która podkreśliła wagę aktywności fizycznej w życiu młodego pokolenia.

 

Zmieniony ( 03.10.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Piątek
5 Czerwca 2020
Międzynarodowy Dzień Ochrony
Środowiska
Imieniny obchodzą
Bonifacy, Bończa, Dobrociech, Dobromir,
Dobrymir, Nikanor, Waleria, Walter

Do końca roku zostało 210 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj501
mod_vvisit_counterWczoraj1024
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4944
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4944
mod_vvisit_counterOgółem1060616

Nasi Goście

Odwiedza nas 3 gości