Polsce wierni Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Lepak Stanisław   
23.03.2020.

„Polsce wierni – zachowali się jak trzeba.”

Pod takim hasłem odbyła się w niedzielę 8 marca uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej na murach naszej szkoły, upamiętniającej sześciu działaczy organizacji niepodległościowej „Orlęta, w tym zastrzelonego przez funkcjonariuszy UB – Stanisława Ogorzałka. Uroczystość rozpoczęła się Msza św. W kościele w Różance, odprawiona przez miejscowych księży. W pięknym kazaniu ks. Proboszcz Jerzy Oczoś przybliżył sylwetki „Orląt oraz podkreślił znaczenie ofiar ponoszonych dla ojczyzny.

Po Mszy św. Uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście, w tym kompania reprezentacyjna z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, udali się do szkoły. Tam dokonano poświęcenia tablicy i jej odsłonięcia, którego dokonali m.in. przedstawiciele rodzin „Orląt”.

Odsłonięciu towarzyszyło odczytanie apelu poległych i salwa honorowa. Przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, oświatowych oraz wojskowi, nauczyciele, strażacy i uczniowie złożyli pod tablicą wiązanki kwiatów i znicze.

Na zakończenie w Sali gimnastycznej odbył się program słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli SP w Różance.

Ostatnim punktem tego ważnego wydarzenia były wystąpienia gości m. in wicewojewody Jolanty Sawickiej, Dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Roberta Godka, przedstawiciela IPN w Rzeszowie Piotra Szopy, przedstawiciela Związku Żołnierzy AK oraz wójta Gminy Wiśniowa Marcina Kuta.

Zmieniony ( 24.03.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Piątek
5 Czerwca 2020
Międzynarodowy Dzień Ochrony
Środowiska
Imieniny obchodzą
Bonifacy, Bończa, Dobrociech, Dobromir,
Dobrymir, Nikanor, Waleria, Walter

Do końca roku zostało 210 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj525
mod_vvisit_counterWczoraj1024
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4968
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4968
mod_vvisit_counterOgółem1060641

Nasi Goście

Odwiedza nas 2 gości