Polsce wierni Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Lepak Stanisław   
23.03.2020.

„Polsce wierni – zachowali się jak trzeba.”

Pod takim hasłem odbyła się w niedzielę 8 marca uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej na murach naszej szkoły, upamiętniającej sześciu działaczy organizacji niepodległościowej „Orlęta, w tym zastrzelonego przez funkcjonariuszy UB – Stanisława Ogorzałka. Uroczystość rozpoczęła się Msza św. W kościele w Różance, odprawiona przez miejscowych księży. W pięknym kazaniu ks. Proboszcz Jerzy Oczoś przybliżył sylwetki „Orląt oraz podkreślił znaczenie ofiar ponoszonych dla ojczyzny.

Po Mszy św. Uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście, w tym kompania reprezentacyjna z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, udali się do szkoły. Tam dokonano poświęcenia tablicy i jej odsłonięcia, którego dokonali m.in. przedstawiciele rodzin „Orląt”.

Odsłonięciu towarzyszyło odczytanie apelu poległych i salwa honorowa. Przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, oświatowych oraz wojskowi, nauczyciele, strażacy i uczniowie złożyli pod tablicą wiązanki kwiatów i znicze.

Na zakończenie w Sali gimnastycznej odbył się program słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli SP w Różance.

Ostatnim punktem tego ważnego wydarzenia były wystąpienia gości m. in wicewojewody Jolanty Sawickiej, Dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Roberta Godka, przedstawiciela IPN w Rzeszowie Piotra Szopy, przedstawiciela Związku Żołnierzy AK oraz wójta Gminy Wiśniowa Marcina Kuta.

Zmieniony ( 24.03.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Niedziela
24 Stycznia 2021
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał,
Rafaela, Tymoteusz

Do końca roku zostało 342 dni.
Zodiak: Wodnik

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj101
mod_vvisit_counterWczoraj864
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4158
mod_vvisit_counterW tym miesiącu18247
mod_vvisit_counterOgółem1296496

Nasi Goście