Wiosenne wydarzenia. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Grodzka Agata   
Maj 16, 2010

Od zakończenia ferii zimowych minęło już sporo czasu. Znowu zabraliśmy się do codziennych szkolnych obowiązków. Jednak trudy nauki umilają również chwile radosne. Jednym z takich wesołych epizodów ze szkolnego życia był dzień 8 marca. Aby uczcić kobiety - te duże i te mniejsze - p. Krzysztof Mucha (jak co roku), zorganizował szkolna akademię. Oczywiście program utrzymany był w radosnym i żartobliwym tonie. Panie pracujące w szkole obdarowane zostały sympatycznymi podarunkami

W czwartkowe przedpołudnie, 25.03.2010 r. naszą szkołę odwiedził teatrzyk. Największa ze szkolnych pracowni  zamieniła się w salę teatralną. Widownia wypełniła się  po brzegi przedszkolakami i szkolną młodzieżą. Widzowie mieli okazję obejrzeć bardzo barwny i pouczający spektakl kukiełkowy pt. "Kocmołuszek". Na przykładzie lalkowych bohaterów uczniowie przekonali się jakie losy spotykają brudasów, niejadków i amatorów nadmiernych ilości słodyczy.

Ostatniego marca odbyło się tradycyjne Spotkanie Wielkanocne. które wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

Tuż po wielkanocnej przerwie 10 szóstoklasistów zmagało się z testem kompetencji.

Jednak wydarzeniem, które szczególnie utkwiło w pamięci była uroczystość posadzenia "Dębu Katyńskiego". Podobnie jak  kilka sąsiednich miejscowości naszej gminy, szkoła w Różance otrzymała sadzonkę dębu, który miał upamiętnić rodaka - ofiarę katyńskiej zbrodni. Drzewo zasadzone na różańskim cmentarzu poświęcono pamięci posterunkowego PP Kazimierza Ogorzałka zamordowanego 20 kwietnia 1940 r. w siedzibie NKWD w Twerze, pogrzebanego w Miednoje. Ta niecodzienna uroczystość odbyła się 7 maja, przy udziale przedstawicieli samorządu gminnego i wiejskiego, członków rodziny ś.p.K.Ogorzałka, pracowników Ok w Wisniowej,  szkolnej społeczności oraz przedstawicieli rodziców. Po krótkiej akademii o charakterze patriotycznym, przybliżającej sylwetkę zmarłego, wszyscy zebrani, wraz z pocztem sztandarowym, udali się na miejscowy cmentarz gdzie wspólnie posadzono przyniesioną sadzonkę dębu. Następnie cały orszak pomaszerował do różańskiego kościoła, gdzie pod tablicą upamiętniającą poległych podczas wojny mieszkańców Różanki zapalono znicze.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Środa
21 Lutego 2018
Imieniny obchodzą
Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega

Do końca roku zostało 314 dni.
Zodiak: Ryba

Losowe zdjęcie

Sonda

Moja ulubiona dyscyplina sportowa to:
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj113
mod_vvisit_counterWczoraj358
mod_vvisit_counterW tym tygodniu812
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5714
mod_vvisit_counterOgółem278797

Nasi Goście