Kolejny wrzesień za nami... Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Grodzka Agata   
3 września nasza szkoła znowu zatętniła życiem - rozpoczął się nowy rok szkolny. W tym roku w murach różańskiej szkoły powitaliśmy także uczniów, którzy dołączyli do nas ze Szkoły Podstawowej w Niewodnej. Pierwsze tygodnie były nie tylko okresem nauki, ale także bardzo intensywnych przygotowań do ważnych wrześniowych uroczystości. W tym roku świętujemy bowiem 120 - lecie szkolnictwa w Różance. Obchody tej rocznicy połączone zostały z uroczystym otwarciem sali gimnastycznej.
Ta podwójna uroczystość odbyła się 23 września, w piękne niedzielne popołudnie.
Uczniowie szkoły, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście zebrali się przed budynkiem szkoły, skąd w asyście orkiestry i z pocztami sztandarowymi na czele udali się do miejscowego kościoła. Tam odbyła się uroczysta msza św. Po niej, odświętny orszak powrócił do szkoły, gdzie pod tablicą poświęconą patronowi szkoły delegacje uczniów, rodziców, władz samorządowych, wojewódzkich oraz Kuratorium Oświaty, złożyły wiązanki kwiatów. Następnie przed wejściem do sali gimnastycznej dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, po czym ks. Prałat Stanisław Słowik poświęcił obiekt.

W trakcie kilkunastominutowej przerwy goście zwiedzali obiekty szkolne a potem zebrali się na sali aby obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów pod kierownictwem nauczycieli. Ponad czterdziestoosobowa grupa uczniów z wdziękiem i zaangażowaniem zaprezentowała historyczne ujecie rozwoju sportu. Popisy te nagrodzone zostały oklaskami oraz koszem słodyczy, który przekazał pan sołtys.
Kolejnym punktem programu były wystąpienia gości oraz dyrektora szkoły. Cieszy nas, iż wśród zebranych znaleźli się m. in.: kapłani, emerytowani nauczyciele naszej szkoły, mieszkańcy wsi, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty, władz powiatu, gminy oraz organizacji wiejskich.
Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za uświetnienie naszej uroczystości.
Ten pełen radosnych emocji i wrażeń dzień zakończyła szkolna dyskoteka.

Na zakończenie miesiąca, 27 września, odwiedziła nasza szkołę sympatyczna policjantka ze Strzyżowa, mł. asp. Katarzyna Ciuba. W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" przeprowadziła pogadankę z wszystkimi uczniami, zaś  dzieci z klas 0 - I zaprosiła na praktyczne zajęcia w terenie oraz oglądanie policyjnego radiowozu.

Zmieniony ( 23.02.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Dzisiaj jest...

Dzisiaj jest: Sobota
15 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja,
Żegota, Krystiana, Nina, Walerian,
Waleriana, Wolimir

Do końca roku zostało 17 dni.
Zodiak: Strzelec

Losowe zdjęcie

Sonda

W wolnych chwilach najczęściej...
 

Odwiedzili nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj770
mod_vvisit_counterWczoraj706
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4521
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10058
mod_vvisit_counterOgółem422499

Nasi Goście